Δευτέρα 25 Ιουλίου 2011

Ηττηθηκε απο τη Σιβασπορ ο ΠΑΣ Γιαννινα

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα από τη Σίβασπορ, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του στο Ζέεφελντ.

Η τουρκική ομάδα «άνοιξε το σκορ» στο 46΄ με πέναλτι του Ενεράμο, ο «Άγιαξ της Ηπείρου» ισοφάρισε προσωρινά στο 67΄ με τον Κουέβας, ενώ η Σίβασπορ πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Μεμέτ Νας (84΄) και Μουράτ Ακτά (87΄).

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:
Ταμπάσης, Οικονόμου, Ανδράλας, Λίλα, Ντάσιος, Τσάνης, Κώτσιος, Μιχαήλ, Βίλα, Τζάνης, Μπεσέρα. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίσθηκαν οι Φεγκρούς, Πάντος, Τζημόπουλος, Χουτ, Μαργαρίτης, Κεϊτά, Πατσατζόγλου, Κυριάκος, Γεωργίου, Κουέβας, Ντε Βισέντι.

ΣΙΒΑΣΠΟΡ: Μιχάι, Ουγκούρ, Ναβρατίν, Μουράτ Ακτά, Χαϊρέτιν, Καντίρ, Κίλιτς, Ράντα, Οζκάρα, Γιλμάζ, Ενεράμο. Στην επανάληψη αγωνίσθηκαν και οι Κότσα, Αλι Ατάμ, Ερντάλ, Ντιάν, Καράκας, Μεμέτ Νας, Μεντόζα, Μπάσεν.